Aplikator Flex SE

przez admin

Etykietowanie w czasie produkcji stawia szereg wyzwań – etykieta ma być zgodna z wymogami GS1, ma być naklejona w określonym miejscu na opakowaniu, a proces ma być szybki, niezawodny, bez wpływu na wydajność produkcji. Zobacz, jakie możliwości oferuje aplikator Flex SE firmy Markem-Imaje.

tl_files/zdjecia/AKTUALNOSCI/FLEX SE 1.jpg

Wysoka wydajność produkcji, gdzie prędkość linii sięga 40-45 m/ min, nieduże, zmienne odległości między poszczególnymi kartonami na poziomie 200 – 400 mm oraz zmiany dokonywane „w locie” stanowią wyzwania produkcyjne w procesie etykietowania.  Nierzadko występują ograniczenia miejsca instalacji aplikatorów i utrudniony dostęp obsługi.  

Również ze strony aplikacji występują konkretne ograniczenia – umiejscowienie etykiety zdeterminowane jest przez zalecenia GS1 oraz działy produkcji i marketingu opakowań, występują zróżnicowane rodzaje i kształty podłoża oraz produktu, a kierunek produktu decyduje o lokalizacji etykiety.

Etykietowanie od przodu opakowania, w produkcji o wysokiej wydajności, tradycyjnie wymagało stanowiska do obracania opakowań. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami i zazwyczaj koniecznością spowolnienia linii produkcyjnych lub podzielenia na kilka linii w celu utrzymania wydajności.

tl_files/zdjecia/AKTUALNOSCI/Aplikator Flex SE.jpg

Aplikator Flex SE firmy Markem-Imaje eliminuje te problemy i umożliwia nakładanie etykiet od przodu bez obracania opakowania przy maksymalnej prędkości na poziomie 90 opakowań na minutę, przy 250 mm odległości między kartonami.

Zapewnia wysoką elastyczność:

  • Umożliwia umieszczenie etykiety z przodu lub z boku przy pomocy tego samego aplikatora
  • Dostępny z krótkim, średnim i długim ramieniem etykietującym

Bezpieczeństwo aplikacji etykiety:

  • Obrotowy, unikalny pad etykietujący zapewnia maksymalną przyczepność etykiety
  • Czujnik logiczny zapewnia prawidłowe podawanie etykiety i monitoruje ją „w locie”, aby zapewnić prawidłową aplikację

Bezpieczeństwo i ochrona operatora:

  • Wbudowana ochrona aplikatora przed kolizją produktu
  • Kontrola zatrzymania dla bezpieczeństwa pracy operatora

Flex SE oferuje wszechstronne etykietowanie zgodne z wymogami GS1, z przodu lub z boku opakowania z folii termokurczliwej, tektury falistej i in. Dostosowuje się do zmian typu produktu lub prędkości produkcji przy minimalnej bądź zerowej interwencji operatora.

Wróć