Nowe głowice SmartDate Xtreme Plus

przez admin

Najszybsze na rynku kodowanie termotransferowe z wykorzystaniem taśm o wysokiej zawartości żywicy jest już dostępne.

Innowacja Markem-Imaje wprowadzona w ostatnim czasie – pierwsza na rynku – oznacza, że producenci mogą teraz drukować kody wykorzystując żywiczną taśmę termotransferową o dużej zawartości żywicy przy prędkości do 600 mm/sek. To prawie dwa razy większa prędkość niż jakakolwiek inna porównywalna opcja.  Ta aplikacja druku termotransferowego (TTO) wymaga również mniej czynności konserwacyjnych. Obecni użytkownicy taśm żywicznych o dużej zawartości żywicy poprawią swoją rentowność dzięki większej wydajności, a również coraz więcej firm będzie mogło skorzystać z wyjątkowo trwałych i wyraźnych wydruków zapewnianych przez tę opcję TTO.

Brakujące kody na produktach skutkują kosztownymi zwrotami lub grzywnami, a nieczytelne dane wpływają na bezpieczeństwo i postrzeganie marki. Może być trudno zapewnić nadruki na elastycznych foliach, będących popularnymi materiałami opakowaniowymi, które nie będą się rozmazywać lub znikać w wysokich temperaturach fabryk bądź ścierać się w transporcie.

Wysokie temperatury, oleje i rozpuszczalniki zakłócają przyczepność nadruku. Chociaż taśmy o wysokiej zawartości żywicy osiągają trwałość wymaganą w tych trudnych warunkach produkcji i/lub wysyłki, do tej pory prędkości znakowania były ograniczone do 300-400 mm/s, co negatywnie wpływało na ogólną wydajność. Głowice drukujące w przypadku tego typu aplikacji również szybko się zużywają.

Branże najczęściej stosujące druk TTO o wysokiej zawartości żywicy to przemysł spożywczy i farmaceutyczny, m.in. przy znakowaniu orzechów, chipsów i chusteczek antybakteryjnych.

Szybsze drukowanie TTO z taśmą o wysokiej zawartości żywicy

Zaawansowana konstrukcja głowicy drukującej SmartDate® Xtreme Plus oznacza, że firmy mogą drukować wyraźne kody wykorzystując taśmę o wysokiej zawartości żywicy z prędkością do 600 mm/s, prawie dwukrotnie większą niż następny najszybszy koder na rynku w tej samej aplikacji. Uzyskanie wysokiej jakości trwałych kodów nie musi już odbywać się kosztem obniżenia wydajności produkcji.

Niższe koszty konserwacji

W porównaniu do innych typów taśm termotransferowych, wysoki poziom energii wymagany przy druku taśmą żywiczną skraca żywotność głowicy drukującej. Biorąc pod uwagę, że wielu dostawców TTO nie oferuje gwarancji na głowice drukujące albo pobiera za to dodatkowe opłaty, koszty konserwacji mogą być wysokie. Jednak biorąc pod uwagę, że wszystkie głowice drukujące Markem-Imaje, w tym SmartDate® Xtreme Plus są objęte gwarancją na 6 miesięcy lub 40 km, producenci mogą cieszyć się o 60% dłuższym bezproblemowym znakowaniem niż inne porównywalne opcje, nawet w tej trudnej aplikacji.

Głowica może być stosowana w nowych drukarkach SmartDate X65 bądź doposażona w zainstalowanych już urządzeniach SmartDate X65.

Dedykowana do szybkich aplikacji wykorzystujących taśmy żywiczne, do szerokiej gamy podłoży.

 

Wróć