Trwałe znakowanie laserowe

przez admin

Z przyjemnością polecamy Państwu XENO1, nowoczesną znakowarkę laserową firmy CAB GmbH. Urządzenie ma formę kompaktowego lasera włóknowego i idealnie nadaje się do znakowania niewielkich pojedynczych komponentów lub serii, części, podzespołów, narzędzi i innych produktów, wykonanych z różnych materiałów, jak na przykład metalu, aluminium, a także różnego rodzaju tworzyw.

Znakowarka laserowa – nowość na polskim rynku

Laser włóknowy do znakowania laserowego XENO1 to absolutna nowość na polskim rynku. Po raz pierwszy został zaprezentowany na poznańskich targach Taropak jesienią 2018 roku. Znakowarka laserowa to produkt niemieckiej firmy CAB GmBH, doskonale łączy niemiecką solidność z funkcjonalnością i precyzją działania. Urządzenie występuje w dwóch wersjach – 20 i 30 W.

Laser jest w pełni wyposażony, kompaktowy, oferując jednocześnie dużą powierzchnię roboczą. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne (klasa 1), a samo urządzenie spełnia wysokie standardy przemysłowe. Po rozpakowaniu lasera i zainstalowaniu oprogramowania na komputerze znakowarka jest gotowa do pracy.

Xeno1

Uniwersalna znakowarka laserowa dopasowana do Twoich potrzeb

Ogromną zaletą lasera włóknowego jest to, że obszar znakowania laserowego można szybko i łatwo regulować w zakresie wysokości do 180 mm. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi regulacji ogniskowej z napędem silnikowym. W przypadku powierzchni nieregularnych głowica skanująca jest automatycznie prowadzona za pomocą oprogramowania, co sprawia, że może bez problemu pracować nawet z najbardziej skomplikowanymi komponentami czy podzespołami.

Zależnie od typu soczewki, pole znakowania laserowego ma obszar 112 mm x 112 mm lub 180 mm x 180 mm. Może ono zostać przesunięte od środka do prawego marginesu. Wewnętrzne oświetlenie LED umożliwia obserwację pracy przy zamkniętej osłonie, można więc na bieżąco monitorować cały proces znakowania laserowego. Uchwyt do mocowania przedmiotu zamontowany jest na rowkowanej płycie. Dla obiektów cylindrycznych można zastosować mechanizm obrotowy, ułatwiający pracę na trudnej do oznakowania nawierzchni.

Xeno1

Automatyczna odsłona otwiera się lub zamyka w ciągu zaledwie kilku sekund. Obiekt może zostać umieszczony w znakowarce laserowej ręcznie lub za pomocą systemu chwytającego, do którego zapewniony jest wygodny dostęp z trzech stron.

Wyciąg filtrujący (pozycja z zakresu dodatkowego wyposażenia znakowarki) skutecznie odprowadza pyły lub gazy, które nie są bezpieczne dla operatora lasera. Dzięki wszechstronnemu oprogramowaniu cabLase można opracować projekt graficzny, a także kontrolować i monitorować cały proces znakowania.

W trakcie korzystania z urządzenia przestrzegane są standardy bezpieczeństwa EN60825-1 Oraz normy CE oraz FCC

Dowiedz się więcej i zobacz film prezentujący działanie XENO1.

Poniżej przykłady znakowania za pomocą lasera XENO1 – w zależności od podłoża osiągamy zróżnicowane efekty, m.in.: znakowanie w formie ablacji, grawerowania, wyżarzania, barwienia lub spieniania.

Xeno1

Wróć