Trwałe znakowanie laserowe

przez admin

Polecamy Państwu XENO1 - nowoczesny, kompaktowy laser włóknowy do znakowania pojedynczych komponentów lub serii, części, podzespołów, narzędzi i in. produktów wykonanych z metalu, aluminum, tworzywa itp.
Zaprezentowany jesienią po raz pierwszy w Polsce, w czasie targów Taropak w Poznaniu laser włóknowy XENO1 niemieckiej firmy CAB GmbH występuje w wersji 20 lub 30W. Jest w pełni wyposażony, kompaktowy, jednocześnie oferuje dużą powierzchnię roboczą. Bezpieczny, spełniający wysokie standardy przemysłowe.
Po rozpakowaniu urządzenia i zainstalowaniu oprogramowania na komputerze, można rozpocząć pracę.

Obszar znakowania można szybko i łatwo regulować w zakresie wysokości do 180 mm dzięki mechanizmowi regulacji ogniskowej z napędem silnikowym. W przypadku powierzchni nieregularnych, głowica skanująca jest automatycznie prowadzona za pomocą oprogramowania.
Zależnie od typu soczewki, pole znakowania ma obszar 112 mm x 112 mm lub 180 mm x 180 mm. Może ono zostać przesunięte od środka do prawego marginesu. Wewnętrzne oświetlenie LED umożliwia obserwację pracy przy zamkniętej osłonie. Uchwyt do mocowania przedmiotu zamontowany jest na rowkowanej płycie. Dla obiektów cylindrycznych można zastosować mechanizm obrotowy.

Automatyczna odsłona otwiera się lub zamyka w ciągu zaledwie kilku sekund. Obiekt może zostać umieszczony ręcznie lub za pomocą systemu chwytającego, zapewniony jest dostęp z trzech stron.

Wyciąg filtrujący skutecznie odprowadza pyły lub gazy, jest to pozycja z zakresu dodatkowego wyposażenia lasera. Dzięki wszechstronnemu oprogramowaniu cabLase można opracować projekt graficzny, kontrolowac i monitorować proces znakowania.

Przestrzegane są prawne przepisy dotyczące ochrony środowiska RoHS i REACH.

Zobacz film prezentujący XENO1.

Poniżej przykłady znakowania za pomocą lasera XENO1 - w zależności od podłoża osiągamy zróżnicowane efekty - znakowanie w formie ablacji, grawerowania, wyżarzania, barwienia lub spieniania.

 

Wróć