Dowiedz się więcej: dlaczego warto stosować drukarki do etykiet?

Dowiedz się więcej: dlaczego warto stosować drukarki do etykiet?

Drukarki etykiet od wielu lat są bardzo popularnym rozwiązaniem w przemyśle, przestrzeniach magazynowych, biurach oraz sklepach. Za ich pomocą wydrukujemy informacje o produkcie i terminie jego przydatności, kod kreskowy, numer identyfikacyjny, sposób użycia oraz wiele innych informacji, które znacznie ułatwiają nam pracę, magazynowanie lub zakupy. Jeśli więc Twoja firma wciąż jeszcze nie wyposażyła się w etykieciarkę, to warto poznać jej zalety i zdecydować się na zakup.

Etykieciarka – dlaczego warto?

Czasy się zmieniają, co za tym idzie, potrzebujemy nie tylko sprawniejszych, ale również tańszych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku etykietowania produktów, dokumentów, przesyłek, czy żywności. Chyba każdy zgodzi się, że paczka z drukowaną etykietą samoprzylepną wygląda bardziej profesjonalnie niż opisana własnoręcznie. Co więcej, w procesie drukowania etykiet istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że w tekście pojawiają się błędy lub literówki, co jest bardzo ważną zaletą, kiedy wymagane są precyzyjne informacje. W systemie manualnym na skalę masową niechciane błędy pojawiają się stosunkowo często, jednak etykiety drukowane mogą nas uwolnić od tego problemu.

Ponadto, na etykiecie możemy umieścić nie tylko dowolny tekst, ale również kod kreskowy, logo firmy lub grafikę informującą o składzie, właściwościach albo sposobie użycia danego produktu. Nowoczesne etykieciarki dają nam praktycznie nieograniczone możliwości, a dzięki funkcji wgrywania nowych czcionek, znaków, symboli i grafik stworzymy zapadające w pamięć opakowanie. Podczas projektowania etykiety nie musimy ograniczać się do podstawowej palety barw, ponieważ zarówno taśmy do etykieciarek, jak i same etykiety dostępne są w wielu różnych kolorach. Naniesiony nadruk pozostaje więc widoczny i czytelny, możemy go wydrukować w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, etc. Nadruki można nanosić na etykiety uprzednio zadrukowane w drukarni z logo firmy, bądź z ciekawą grafiką i uzupełnić treść tylko o informacje, które musimy uaktualnić na konkretnym opakowaniu lub produkcie.

Poznaj zalety etykieciarek

We współczesnym biznesie bardzo ważna jest oszczędność czasu, dlatego warto szukać rozwiązań, które usprawnią nasze działania oraz wykonywanie codziennych obowiązków. Jeśli w dotychczasowym procesie produkcji, etykietowania oraz magazynowania produktów uczestniczyło wiele osób, a finalnie na etykietach i tak pojawiały się błędy, to warto zainwestować w profesjonalną etykieciarkę. Rozwiązanie to nie tylko zautomatyzuje wymienione procesy, ale również odciąży pracowników, którzy w zyskanym czasie będą mogli zająć się innymi obowiązkami. Dla przedsiębiorcy jest to również sposób na ograniczenie kosztów związanych z utrzymywaniem niepotrzebnych stanowisk pracy. Co więcej, warto pamiętać, że etykiety mogą mieć dowolny wygląd, wielkość lub kolor, co znacznie ułatwia oznaczanie konkretnych produktów i pozwala uniknąć błędów popełnianych podczas sortowania.

Ważną cechą profesjonalnych drukarek etykiet jest możliwość stworzenia i zapisania gotowego projektu etykiety, co przyspiesza proces drukowania oraz minimalizuje ryzyko popełnienia błędu w nadruku. Funkcja ta jest również wyjątkowo istotna dla firm, które ze względu na specyfikę swojej pracy wymagają drukowania wielu nowych etykiet. Każdorazowe wgrywanie ich do urządzenia mogłoby być uciążliwe, a po zapisaniu projektu wystarczy wybrać jedynie ten właściwy i problem znika. Współczesne etykieciarki posiadają też łączność z Wi-Fi, dzięki czemu proces drukowania można uruchomić zdalnie z innego pomieszczenia lub z biura. To cenne udogodnienie, które pozwala przyspieszyć pracę oraz uczynić ją wygodniejszą. Co więcej, poza projektem samej etykiety, możliwe jest automatyczne uaktualnianie informacji zmiennych o produkcie, takich jak data ważności, numer serii produktu czy nazwa. Informacje te mogą być automatycznie pobierane z naszej bazy danych, bądź generowane przez samo urządzenie.

Jak drukarka do etykiet wpływa na wizerunek firmy?

Czytelna etykieta z logiem firmy to jej wizytówka, dlatego warto zadbać o dobry projekt oraz jakość wydruku, jaką może zapewnić profesjonalna etykieciarka. Urządzenie to pozwala również wprowadzić ujednolicenie znakowania produktów lub przesyłek, co ułatwia ich odnajdywanie oraz przekazywanie do właściwego adresata.

Każdy, kto prowadzi swój biznes, doskonale zdaje sobie sprawę z siły swojej konkurencji. Warto więc postarać się, aby wyróżnić swoje produkty spośród innych, podobnych propozycji i przyciągnąć do siebie zainteresowanie klienta.

Etykiety są doskonałą metodą, która pomaga się zareklamować i zwiększyć zyski firmy. Dobrze zaprojektowana etykieta powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również przyciągać niepowtarzalnym i chwytliwym tekstem. Etykieciarki umożliwiają wykonanie samodzielnego projektu bezpośrednio na urządzeniu, który można przetestować i ocenić pod względem atrakcyjności dla potencjalnego klienta. Profesjonalna drukarka etykiet jest nieodzowna w każdym procesie produkcji i magazynowania.

Podsumowanie