Drukarki etykiet z panelem dotykowym Cab EOS

Niekwestionowaną zaletą serii drukarek etykiet Cab EOS jest najwyższy komfort obsługi w połączeniu z kompaktowym kształtem i uniwersalnym zastosowaniem. Wygodny, intuicyjny ekran dotykowy umożliwia w prosty i szybki sposób wyświetlenie istniejących etykiet, dodanie bądź zmianę danych, a następnie wydrukowanie bez podłączenia do komputera.

Parametry

 • dostępne modele różnią się szerokością zewnętrznego nawoju roli:
  EOS2 - 152,4 mm
  EOS5 - 203,20 mm
 • rozdzielczość druku 203 lub 300 dpi
 • szerokość druku odpowiednio 108 mm i 105,7 mm
 • prędkość druku 150 mm/s
 • wymiary EOS2 - 253 mm x 191 mm x 322 mm 
 • wymiary EOS5 - 264 mm x 247 mm x 412 mm
 • dostępne wersje EOS2/EOS5 z akumulatorem, jako drukarki mobilnezewnętrzny panel operatora, 
 • liczne akcesoria - dedykowane wałki drukujące z powłoką z kauczuku syntetycznego zapewniającą dokładny druk, zewnętrzny panel operatora, karta pamięci SD, pamięć USB, pamieć USB WLAN oraz USB WLAN z anteną prętową zapewniającą większy zasięg, adapter USB Bluetooth, nóż, nóż z opcją perforacji, zwijarka zew. i in.

Opis

Cab EOS2 i EOS5 to kompaktowe drukarki łączące w sobie wszystkie funkcje solidnej drukarki etykiet oraz najwyższy komfort obsługi; przeznaczone do uniwersalnych zastosowań.

 • kolorowy panel dotykowy w standardzie
 • intuicyjna i łatwa obsługa dzięki czytelnym, zrozumiałym symbolom do konfigurowania ustawień urządzenia widocznym na panelu operatora; menu w języku polskim
 • generuje wszystkie stosowane symboliki jednowymiarowych kodów kreskowych
 • oraz kody 2D i skumulowane (m.in. Datamatrix, QR, Micro QR, GS1 QR, GS1 DataMatrix, PDF 417, Micro PDF 417, GS1 Databar, Dotcode i in.)
 • stworzone wydruki mogą być zapisane na pamięci USB lub wewnętrznej pamięci drukarki
 • liczne interfejsy ułatwiające komunikację i wymianę danych - RS232, Ethernet, USB 2.0 do podłączenia PC, wejście karty pamięci SD, 1 x wejście USB host na panelu operatora do podłączenia klucza serwisowego lub pamięci USB; 2 x wejście USB host z tyłu urządzenia do podłączenia klucza serwisowego, pamięci USB, klawiatury, skanera kodów kreskowych, opcjonalne wejścia dla adaptera USB Bluetooth i wtyczki USB WLAN;
 • pracuje z oprogramowaniem cablabel, a także Codesoft, NiceLabel, BarTender;
 • obsługuje języki programowania JScript, abc Basic Compiler, opcjonalnie ZPL II (strumień danych musi zostać wcześniej przetestowany).
 • dostępne wersje przenośne - drukarki mobilne z akumulatorem, do zastosowań na hali produkcyjnej, w magazynie, w rolnictwie - tam, gdzie potrzebujesz wydrukować etykiety, a nie masz dostępu do gniazdka zasilającego.

Emulacja ZPL* konwertuje przychodzące dane, które zostały napisane dla drukarek Zebra w język zrozumiały dla drukarek Cab'a, dając ten sam efekt wydruku. Emulacja jest opracowana do przetwarzania danych ZPL II.

* ZPL jest językiem programowania w drukarkach marki Zebra.

 

Oprogramowanie - projektowanie, drukowanie, administracja

 • cablabel S3 otwiera pełny potencjał drukarek cab

Przede wszystkim etykieta musi zostać zaprojektowana; dopiero w momencie druku należy zdecydować, czy etykieta będzie obsługiwana przez drukarkę etykiet, system drukująco-etykietujący czy system znakowania laserowego. cablabel S3 ma budowę modułową, dzięki czemu można go dostosować do wymagań krok po kroku. Aby obsługiwać funkcje, takie jak natywne programowanie w języku JScript, elementy takie jak przeglądarka JScript są osadzone jako wtyczki. Interfejs użytkownika -programisty jak i kod JScript są synchronizowane w czasie rzeczywistym. Funkcje specjalne, jak łącznik bazy danych (Database Connector) lub testery kodów kreskowych mogą być zintegrowane. Więcej informacji na stronie www.cab.de/en/cablabel 

 • Praca w trybie wolnostojącym 

Ten tryb pracy umożliwia wybieranie i drukowanie etykiet nawet wtedy, gdy nie jest podłączona do komputera. Podłączając klawiaturę lub czytnik kodów kreskowych w prosty i wygodny sposób można wybierać etykiety do druku czy modyfikować pola zmienne. Etykieta musi być zaprojektowana za pomoca oprogramowania jak cablabel S3 lub przez bezpośrednie programowanie za pomocą edytora tekstu na komputerze. Formaty etykiet, teksty, grafika, a także zawartość bazy danych są przechowywane na karcie pamięci, pamięci USB lub w wewnętrznej pamięci IFFS. 
Tylko zmienne dane są przesyłane do drukarki przy pomocy klawiatury, skanera kodów, wagi lub innego systemu nadrzędnego i/lub przywołane przez łącznik bazy danych z hosta i drukowane.

 • Kontrola drukarki

Sterowniki - aby sterować drukarką za pomoca innego oprogramowania niż cablabel S3, cab zapewnia sterowniki w wersji 32/64-bitowej do uruchamiania systemów operacyjnych począwszy od Windows Vista, MAC OS 10.6 i Linux z CUPS 1.2. 
Programowanie - JScript - aby sterować drukarką, cab opracował wbudowany język programowania JScript;
abc Basic Compiler - oprócz języka JScript i jako integralna część firmwaru, język ten umożliwia zaawansowane programowanie drukarki przed tym, jak dane wysłane są do druku.
Integracja - Program SAP dla dostawców drukarek -jako partner firmy SAP w programie odstawców drukarek, cab opracował metodę wymiany, aby umożliwić łatwe sterowanie drukarką cab przez SAPScript od SAP R/3. Tylko zmienne dane są wysyłane do drukarki przez hosta. Zdjęcia i czcionki, które wcześniej były przechowywane w pamięci lokalnej (IFFS, karta pamięci itp.), są scalane.

 • Administracja drukarką

Konfiguracja przez intranet i internet -serwer HTTP i FTP zintegrowany z drukarką za pośrednictwem standardowych programów jak przeglądarka internetowa lub FTP klient, umożliwia kontrolę i konfigurację drukarki, aktualizacje oprogramowania i administarcję kartą pamięci. 
Łącznik bazodanowy - drukarki podłączone do sieci mogą pobierać dane bezpośrednio z centralnej bazy danych ODBC lub OLEDB-ready i drukować je na etykiecie. Podczas drukowania dane można przepisać do bazy danych.

Przydatne linki - https://www.cab.de/en/support/support-downloads/
https://www.cab.de/en/marking/label-software/integration/integration/

Zobacz film prezentujący drukarki EOS 2 i EOS5.

Sprawdź również nasze etykieciarki i inne drukarki etykiet.

Wróć