O firmie

Coleman International

Pracownicy to wartość firmy. Tworzymy zespół ludzi, który współdziałając i wspierając się wiedzą i doświadczeniem, buduje trwałe, partnerskie relacje, pozytywnie wpływające na codzienną działalność przedsiębiorstwa i obsługę klientów. Dbamy o poszerzanie wiedzy i kompetencji, korzystając ze szkoleń producentów, aby móc w najlepszy możliwy sposób zaspokoić wymagania naszych klientów w zakresie nowoczesnego znakowania i kodowania. Współdziałając z nami, możesz liczyć na nasze zaangażowanie i wsparcie na każdym etapie procesu inwestycji i późniejszej eksploatacji.

O firmie Coleman International

Jak pracujemy?

Nasza praca opiera się na zrozumieniu wymagań klienta i zaproponowaniu mu rozwiązania ściśle dopasowanego do jego potrzeb oraz możliwości technicznych i finansowych. Proces rozłożony jest na kilka etapów:

Poznajemy Twoje wymagania i oczekiwania – Dobieramy technologię i urządzenie, walidując je próbkami bądź testami na linii – Wdrażamy rozwiązanie, instalujemy, szkolimy – Wspieramy Twoje decyzje, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, towarzyszymy Ci przez cały cykl życia rozwiązania, świadcząc usługi i wsparcie posprzedażowe.

  • Analiza wymagań
  • Propozycja rozwiązań
  • Oferta
  • Zamówienie
  • Wdrożenie
  • Obsługa posprzedażowa

Nasza wizja i nasza misja

Wieloletnie doświadczenie i współpraca z Klientami z wielu branż przemysłowych, pozwoliło poznać szeroki zakres oczekiwań, wymagań i problemów związanych z procesami produkcyjnymi. Podstawą każdego rozwiązania są gotowe urządzenia do znakowania opracowane przez światowej klasy ekspertów i inżynierów firm Markem-Imaje i Cab GmbH w dziedzinie znakowania, ciągle udoskonalane w zgodzie z bieżącymi oczekiwaniami rynku, jak również nieustannie zmieniającymi się standardami w zakresie oznakowania i bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań materiałów.

Każdy projekt wymaga uważnej analizy środowiska pracy i parametrów produkcyjnych oraz opracowania sposobu integracji i wdrożenia rozwiązania. Jako Partner dla naszych dostawców, dzieląc się naszymi doświadczeniami, mamy realny wpływ na opracowywanie nowych jeszcze lepszych i innowacyjnych rozwiązań. Pracując wspólnie i blisko Klientów pomagamy zoptymalizować oraz zautomatyzować procesy produkcyjne.

Odpowiednie oznakowanie produktu jest podstawą wielu procesów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz zakładu, w całym łańcuchu dostaw, i na różnych etapach produkcji. Niezawodność, trafność, dokładność, estetyka oznakowania to niezbędny warunek konkurencyjności produktów i budowania Twojej marki na świecie. Pomagamy naszym Klientom wdrażać rozwiązania, które są w zgodzie z najnowszymi trendami w zakresie ochrony środowiska i optymalizacji produkcji. Naszą ambicją jest bycie partnerem w procesie ewolucji i unowocześniania polskiego przemysłu, wspomaganie procesów podnoszących konkurencyjność i niezawodność produkcji.

Partnerzy, Dostawcy, Klienci, Pracownicy – tworzymy trwałe, oparte na zaufaniu relacje, bezpieczne środowisko pracy, inspirujące do rozwoju i wspólnej pracy na rzecz innowacyjnych rozwiązań i wspólnej korzyści każdej ze stron.

Zmieniamy się wraz z Tobą

Coleman
O nas | Coleman

Historia i teraźniejszość

Firma Coleman International została założona w 1992 r. przez inwestorów z amerykańskim kapitałem prowadzących podobną spółkę w innym kraju w Europie. Początki działalności związane były z handlem kablami, aby po kilku latach rozpocząć współpracę z francuskim producentem urządzeń do znakowania m.in. kabli i przewodów, wówczas z firmą Imaje SA oraz niemiecką, rodzinną firmą produkującą drukarki etykiet dla przemysłu – CAB GmbH. Dobre relacje biznesowe z rodzimymi producentami kabli zaowocowały w tamtych czasach wdrożeniami rozwiązań znakowania i etykietowania wśród wiodących producentów kabli i przewodów w Polce.

Stopniowo, wraz z rozwojem firmy, jak i rozwojem reprezentowanych producentów, Coleman International poszerzał portfolio produktów, a także swoją obecność w zakładach przemysłowych w innych branżach.

Połączenie dwóch światowej klasy producentów – Markem i Imaje w 2012r. doprowadziło do powstania firmy Markem-Imaje, należącej do notowanej na giełdzie w Nowym Jorku grupy Dover.

Ponad dwadzieścia lat bliskiej kooperacji i partnerskiej współpracy z globalnymi producentami światowej klasy, wspartej zaangażowaniem doświadczonych pracowników, pozwoliło nam stać się obecnie jednym z wiodących dostawców rozwiązań do przemysłowego znakowania i kodowania z bogatym portfolio produktów i technologii znakowania, zaspokajającym szerokie spektrum wyzwań z obszaru nowoczesnego kodowania i etykietowania w przemyśle.

Na co dzień kompleksowo obsługujemy producentów z każdej branży, dostarczając im profesjonalne rozwiązania znakowania i etykietowania, materiały eksploatacyjne, części, świadcząc usługi szkoleniowe i serwisowe.