Rozwiązania

GS1

W odróżnieniu od innych, kod GS1-128, zawiera bardziej obszerną informację, np. numer serii produkcyjnej, datę ważności, podnosząc skuteczność i efektywność monitorowania produktów w łańcuchu dostaw.
W związku z tym ten typ kodowania staje się dużo bardziej atrakcyjny dla hurtowni, sprzedawców, firm cateringowych, umożliwiając im szybkie reagowanie na problemy związane z utrzymaniem bezpieczeństwa, jak również podniesienie zyskowności działalności poprzez dystrybucję palet ze zróżnicowanym portfolio produktów oraz pełną automatyzację.

Czy kody GS1-128 staną się preferowanym standardem?

“Kody GS1-128 funkcjonują mniej więcej od 1989. Ich popularność rośnie, jest to spowodowane rosnącą presją oraz oczekiwaniami szybkiego reagowania w przypadku pojawiających się problemów ze strony rządu oraz grup konsumentów mówi Steven Keddie, Engineering Manager. “Wraz z rozwojem Internetu, informację o problemach szerzą się błyskawicznie i firmy muszą reagować znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”

“Jednocześnie, dzisiaj, dzięki dostępnej technologii, zarówno hurtownie, dystrybutorzy, sieci handlowe dzięki informacjom zakodowanym w kodzie GS1-128 są w dużo lepszej sytuacji jeśli chodzi o optymalizację zapasów magazynowych, trafne reagowanie na zapotrzebowanie rynku;
Nie wykorzystanie tego kodu przez producentów jest coraz mniej zrównoważoną i mniej korzystną opcją dla producentów.”

Dowiedz się więcej