Rozwiązania

RFID

Etykietowanie to nie tylko informacja logistyczna o produkcie; rozwiązania CAB umożliwiają monitorowanie przepływu komponentów i zespołów, produktów i opakowań, w szczególności w procesach logistycznych i produkcyjnych.

Technologia RFID 

Technologia RFID odgrywa dużą rolę w procesach monitorowania i identyfikacji produktów. Sygnały radiowe przekazują informację za pośrednictwem pola elektromagnetycznego. System RFID wymaga etykiet RFID , stacjonarnego lub przenośnego urządzenia do czytania lub zapisu etykiet oraz odpowiedniego oprogramowania.

Wymagania odnośnie druku etykiety

Etykietowanie RFID różni się od zwykłego druku etykiety. Drukarka drukując informacje wysyła również dane zapisywane na mikroczipie zamieszczonym w etykiecie. Etykiety RFID są samoprzylepne i dodatkowo zawierają mikroczip oraz antenę. Zapytania wysyłane w zakresie pola magnetycznego z czytnika do znacznika RFID są akceptowane przez antenę i zwrotnie wysyłana jest odpowiedź np. numer serii. Odpowiedź z czytnika może być nagrywana i procesowana przez oprogramowanie. Proces ten przypomina skanowanie kodu 2D lub kodu kreskowego, ale wnosi znacznie więcej korzyści.

Odpowiednie modele drukarek

Firma Cab opcjonalnie instaluje moduł do odczytu i zapisu UHF RFID oraz antenę RFID do drukarek sprawdzonej serii SQUIX. W rezultacie markery UHF RFID mogą być czytane w locie i wyświetlane na interfejsie drukarki GUI, dane mogą być zapisywane i weryfikowane. Zależnie od aplikacji , dane mogą być zapisywane w różnych sektorach pamięci na znaczniku RFID. Druk jest wyzwalany tylko po sprawdzeniu. Nieprawidłowe etykiety są identyfikowane jako nieważne. Anteny RFID są odpowiednie do powszechnie stosowanych znaczników RFID , oraz wymagań na bardzo wrażliwe sygnały i metalowe powierzchnie. Specjalistyczna metoda kalibracji pozwala optymalnie pozycjonować położenie do odczytu i zapisu, i efektywnego działania.

Drukarki serii SQUIX są przeznaczone do pracy ciągłej nawet w bardzo wymagających warunkach. Dysponują najszerszą gamą różnego rodzaju akcesoriów na rynku.

Na ten temat:

Drukarki CAB UHF RFID– dane techniczne i zastosowanie.

Drukarki CAB RFID w działaniu.

Korzyści płynące z etykietowania UHF RFID

Etykietowanie UHF RFID jest wykorzystywane do automatycznej rejestracji, magazynowania , przeszukiwania, kontroli i procedur logistycznych. Przynosi wymierne korzyści operatorom w produkcji, logistyce, w obszarach bezpieczeństwa pracy , kontroli dostępu, czy druku biletów. Oto kilka przykładowych korzyści z zastosowania technologii RFID w kodowaniu produktów:

  • Informacja może zostać odczytana bez wizualnego kontaktu
  • Produkty indywidualne, czy serie są natychmiast identyfikowane
  • Transparentne zarządzanie materiałami
  • Identyfikacja zamówień
  • Sygnały przechodzą przez różnego rodzaju materiały i tworzywa
  • Szeroki zakres działania
  • Skrócenie czasu obsługi
  • Wysoce ekonomiczne