CAB XENO1

Nowy włóknowy laser XENO1 niemieckiej firmy CAB GmbH to prosty i intuicyjny w obsłudze, kompaktowy laser do znakowania i cechowania podzespołów, elementów, części itp., z plastiku bądź metalu.

Jest to w pełni wyposażony system do znakowania zarówno pojedynczych komponentów, jaki i serii produktów, oferujący wysoki poziom komfortu użytkowania.

 

Pliki do pobrania

CAB_XENO_1_PL.pdf

Parametry

XENO 1

  • zintegrowany iterbowy laser włóknowy 20 lub 30 W
  • doskonała jakość nadruku
  • do grawerowania, wyżarzania, ablacji, barwienia, spieniania
  • szybka i prosta regulacja obszaru znakowania w zakresie do 180 mm wysokości
  • praca w trybie wolnostojącym lub integracja z linią produkcyjną
  • pole znakowania 112x112 lub 180x180 (zależnie od soczewki)
  • łatwy i wygodny dostęp z trzech stron do ułożenia obiektu na rowkowanej płycie lub do umieszczenia w systemie chwytającym

Opis

XENO 1

 Laser XENO 1 jest gotowy do użycia praktycznie zaraz po rozpakowaniu. Po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze urządzenie można podłączyć i zacząć pracę. Obsługa systemu jest zgodna z wysokimi standardami przemysłowymi.

Osłona lasera sterowana jest silnikiem; głowica skanująca pozycjonowana jest w zakresie wysokoścido 180 mm, a dzięki laserowemu wskaźnikowi można mieć podgląd znakowania. Ogniskowa jest płynnnie regulowana dzięki mechanizmowi z napędem silnikowym.

Wewnętrzne oświetlenie LED umożliwia obserwację pracy przy zamkniętej osłonie bezpieczeństwa. Obiekt do znakowania może być umieszczony bądź na rowkowanej płytce bądź - w przypadku przedmiotów cylindrycznych- w elemencie obrotowym wyposażonym w trzy uchwyty szczękowe.

Cyfrowe gniazdo I/O umożliwia kontrolę i monitorowanie, zapewniając 8 dowolnie programowalnych wejść i wyjść. Panel operatora z przyciskami funkcyjnymi i wyświetlaczem stanu umieszczony jest w dolnej części obudowy lasera.

Dla bezpieczeństwa aplikacji konieczne jest podłączenie ekstraktora pyłów i  gazów - AF lub AF z modułem filtra wstępnego. Ekstraktor wyposażony w filtry chroni zdrowie operatorów oraz zabezpiecza przed zanieczyszczeniem zarówno soczewkę, jak i obszar wokół lasera. Powietrze z obszaru pracy jest odprowadzane przy pomocy elastycznego węża za pomocą turbiny o wysokiej wydajności. Obydwa modele mają wydajność 230 m3/h. Zastosowanie wyciągu, oprócz aspektów bezpieczeństwa, pozwala również utrzymać moc lasera na odpowiednim poziomie.

Podstawowy AF5 wyposażony jest w matę filtra wstępnego, zaś AF5 z modułem filtra wstępnego posiada w zestawie oprócz filtra cząstek stałych i filtra z aktywnym węglem, również pełny filtr wstępny.
Zanieczyszczenia w postaci pyłu są separowane przez filtr wstępny oraz filtr cząstek stałych. Zanieczyszczenia gazowe są pochłaniane przez filtr węgla aktywnego. Oczyszczone w ten sposób powietrze wraca do otoczenia.

Dedykowane oprogramowanie cabLase dostarczane w pakiecie z laserem umożliwia projektowanie wzoru nadruku oraz kontrolę i monitorowanie procesu. W komunikacie można zastosować wszystkie typy czcionek TruType obsługiwane przez Windows, w dowolnym położeniu, elementy graficzne, kody kreskowe jedno- i dwuwymiarowe.

Program cabLase umożliwia znakowanie bez komputera PC. Wzory nadruków i odpowiednie czcionki są ładowane do jednostki kontrolnej lasera i zarządzane przez program. Sygnały cyfrowe zapewniają kontrolę i monitorowanie.

Obejrzyj film o XENO1.

 

 

Wróć