Etykieciarki IXOR

Etykieciarki IXOR niemieckiej firmy CAB to najmniejsze głowice etykietujące z serwonapędem w swojej klasie.  IXOR może być idealnie zintegrowany z w pełni automatycznymi maszynami etykietującymi za pomocą modułowego zestawu konstrukcyjnego. Można go również zamontować na przenośniku taśmowym linii produkcyjnej. 

Urządzenie posiada zintegrowaną jednostkę sterującą, oddzielna szafa sterownicza nie jest wymagana. Podstawę można wybrać z czterech szerokości konstrukcyjnych w wykonaniu prawostronnym i lewostronnym. Odwijarki obsługują rolki etykiet o maksymalnej średnicy zewnętrznej 410 mm.

Praca w tandemie umożliwia całkowite wyeliminowanie przestojów.

Głowica etykietująca jest kluczowym elementem inteligentnej produkcji. Interfejsy LAN i WLAN umożliwiają podłączenie urządzenia do nadrzędnych jednostek sterujących maszyn.

tl_files/zdjecia/ETYKIECIARKI/MQTT_AI_30.jpg   tl_files/zdjecia/ETYKIECIARKI/OPC-UA_30.jpg  Interfejsy MQTT, Modbus i OPC UA zapewniają wieloplatformową i przyszłościową komunikację. Protokoły są proste i wydajne, a dane maszyn i produkcji mogą być przesyłane na podstawie zdarzeń. W momencie gdy wartości danych ulegną zmianie, aktualizacje są dokonywane w czasie rzeczywistym.

Zdalna obsługa IXOR za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera PC jest możliwa w dowolnym momencie. Intuicyjny interfejs sieciowy umożliwia tworzenie kopii zapasowych, przywracanie ustawień i aktualizacje.

Parametry techniczne

Etykieciarka, w zależności od modelu, działa z prędkością od 25 do 200 m/min, obsługuje etykiety o grubości od 0,055 mm do 1 mm i gramaturze od 60 do 700 g/m2. Głowice etykietujące występują w kilku szerokościach - 124 mm, 186 mm, 248 mm oraz 310 mm, do obsługi etykiet o szerokości odpowiednio do 120 mm, do 182 mm, do 244 mm oraz do 306 mm. Najkrótsza obsługiwana długość etykiety to 5 mm, maksymalna długość to 6000 mm.

Jednostka bazowa wykonana jest z odlewu aluminiowego. Jest to podstawa do montażu wszystkich etykieciarek IXOR. Obudowa w klasie IP66, NEMA 250 typ 12. Ponadto zawiera jednostkę napędową składającą się z bardzo dynamicznego silnika serwo o wysokim momencie obrotowym.

Etykieciarki IXOR wyposażone są w kolorowy wyświetlacz LCD 3,5" o rozdzielczości QVGA, opcjonalnie enkoder; montaż w pozycji pionowej lub poziomej. Do wykrywania etykiet i końca materiału można zastosować standardowy czujnik optyczny widełkowy, indukcyjny bądź w szczególnych przypadkach pojemnościowy lub ultradzwiękowy. 

Liczne interfejsy cyfrowe, analogowe, LAN, WLAN, interfejs urządzeń peryferyjnych, czujników, szeregowy pozwalają na płynną i szybką komunikację. 

Nowoczesny, wygodny i intuicyjny interfejs operatora umożliwia sprawną obsługę etykieciarki. Nawigacja po menu jest zbliżona do obsługi smartfona.  IXOR'a można również obsługiwać zdalnie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera PC. 

Niezwykle prosty schemat zakładania wstęgi etykiet zaoszczędzi czas operatorom i poprawi produktywność.

IXOR występuje w dwóch opcjach –

  1. Odwijarka etykiet i zwijarka podkładu są zamontowane bezpośrednio na jednostce bazowej i działają bez oddzielnego napędu (do roli etykiet o średnicy do 310 mm).
  2. Zarówno odwijarka etykiet jak i zwijarka podkładu są napędzane silnikiem, co umożliwia obróbkę dużych roli etykiet. Odwijarka napędzana silnikiem obsługuje rolki etykiet o średnicy 410 mm (opcjonalnie 510 mm). 

Więcej szczegółów nt. parametrów technicznych etykieciarek IXOR tutaj.

Czujnik etykiet CEON

Inteligentny czujnik etykiet CEON 

  • łatwy montaż bezpośrednio na płytce oddzierającej
  • wykrywanie wszystkich typów materiałów etykietowych o dowolnej szerokości
  • precyzyjne wykrywanie etykiet nawet przy bardzo dużych prędkościach etykietowania do 24000 cali/ min
  • wysoka powtarzalność
  • funkcja ręcznej kalibracji czujnika ManualTeach  niezależnie od systemu bądź automatycznie przy pomocy funkcji AutoTeach w panelu operatora urządzenia etykietującego
  • wyjście wzmacniacza przeciwsobnego-: PNP, NPN, 40mA, odporne na zwarcie

Pliki do pobrania:

IXOR CAB