Cab Hermes Q

Hermes Q, następca Hermesa +, oparty na płycie głównej drukarek etykiet obecnej generacji, w tym na wydajnym procesorze, stanowi wysokiej klasy przemysłowe rozwiązanie do druku i naklejania etykiet na liniach produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, elektronicznym, w branży logistycznej i wielu innych obszarach.

Parametry

Trzy podstawowe modele HERMES Q w zależności od szerokości obsługiwanych etykiet:

 • Do wąskich etykiet - Hermes Q2 -  w rozdzielczości 300 lub 600 dpi i szerokości druku odpowiednio 56,9 mm oraz 54,1 mm; max. szerokość etykiety to 58 mm.

 • Uniwersalny, przemysłowy bestseller, oferujący szeroką gamę akcesoriów - Hermes Q4 – w wersji z mocniejszą głowicą drukującą Hermes Q4.3 oraz Hermes Q4. Dostępne rozdzielczości 200, 300, 600 dpi; maksymalna szerokość etykiety to 114 mm.

 • Do wydruku i naklejania szerokich etykiet stosowanych w logistyce, jak ODETTE, UCC lub GS1 –
  Hermes Q6.3; rozdzielczość druku 200 lub 300 dpi, szer. druku odpowiednio 168 mm i 162,6 mm; maksymalna szerokość etykiety 174 mm;

 • Dostępny również system drukująco-etykietujący Hermes C do druku etykiet w dwóch kolorach (2 moduły drukujące, w tym jeden z funkcją oszczędzania taśmy), przydatny do wydruku etykiet z piktogramami GHS zgodnie z wytycznymi CLP.

Hermes Q obsługuje role etykiet o maksymalnej średnicy 205 mm lub 305 mm. Wszystkie modele występują w wersji prawo- lub lewostronnej. Wszystkie urządzenia można obracać w pionie o 360o lub zamontować w pozycji poziomej.

Aplikatory, precyzyjnie etykietujące w czasie rzeczywistym, występują w kilku wariantach, w zależności od sposobu nakładania etykiety, kształtu i rodzaju etykietowanego obiektu - inne dla produktów, inne do etykietowania opakowań. Podobnie stopy etykietujące zróżnicowane są pod względem etykietowanego produktu i jego kształtu. Aplikacja etykiety może odbywać się w czasie ruchu produktu lub w postoju.

Ciekawą wersją aplikatora jest 4114 z padem gąbkowym, przy pomocy którego etykiety nakładane są precyzyjnie na przedmioty cylindryczne, ukośne lub zakrzywione powierzchnie. Zobacz film.

Dokładny opis i parametry aplikatorów znajdują się tutaj.

Opis

System drukująco-etykietujący niemieckiej firmy CAB -  Hermes Q to niezwykle precyzyjny i niezawodny system etykietujący. W zależności od zastosowanego aplikatora etykieta może być owijana, dociskana bądź nadmuchiwana na produkt jednostkowy lub opakowanie. Zapewnia doskonałą jakość wydruku w rozdzielczości 200, 300 lub 600 dpi jak i precyzję etykietowania, bez względu na to, czy etykietowany obiekt znajduje się w ruchu czy nie.

 • dostępne wszystkie popularne interfejsy danych, m.in. RS232, szybki USB 2.0 do podłączenia PC, Ethernet, kilka dodatkowych portów USB, interfejs cyfrowy  
 • prosta integracja na linii produkcyjnej
 • duża rola etykiet o średnicy zewnętrznej 305 mm i taśma termotransferowa w nawoju 600 m skraca czas  przygotowania urządzenia i minimalizuje czas wymiany materiałów eksploatacyjnych
 • Panel operatora to kolorowy wyświetlacz , na którym widoczne są zrozumiałe symbole; dzięki temu urządzenie można obsługiwać intuicyjnie, a ustawienia łatwo konfigurować. Opcjonalnie dostępny jest zewnętrzny panel operatora – przydatny w przypadku utrudnionego dostępu do panelu na urządzeniu. 
 • Wytrzymała metalowa obudowa wykonanajest z odlewanego aluminium; wszystkie elementy są na niej zamontowane. 
 • Aplikator montowany jest do sworzni zawiasów. Można go obrócić w przypadku konserwacji lub wymiany materiałów.
 • Jedna z rolek dociskowych zamocowana jest w pobliżu ściany obudowy, druga jest dociskana do marginesu etykiety, tak daleko, jak to jest konieczne, aby uzyskać dobry wydruk.
 • Wymiana głowicy wymaga zaledwie kilku kroków, można to zrobić samodzielnie. Głowica po wymianie jest automatycznie wykrywana przez procesor i kalibrowana.
 • Wałek drukujący można szybko wyjąć/ założyć w przypadku czyszczenia lub wymiany. Obrotowa płytka oddzierająca ułatwia naklejanie etykiet na opakowania. 
 • Odwijak etykiet – ramię wychylne i zintegrowany hamulec umożliwiają odwijanie etykiet ze stałą siłą. 

 

Wróć