Zobacz jak robią to inni.

Znakowanie profili PCV w Salamander Industrie - Produkte GmbH

Znakowanie profili PCV

Firma Salamander Industrie-Produkte GmbH produkuje plastikowe profile okienne i drzwiowe, przeznaczone zarówno do remontu starych budynków, jak i do nowych inwestycji w sektorze budowlanym. Stosowana do tej pory mało elastyczna metoda znakowania - wytłaczanie - stała się nieodpowiednia. Spośród wielu nowych testowanych metod, jedynie inkjet spełnił wymagania w zakresie prędkości, kompaktowości, kosztów obsługi.

Po przeanalizowaniu ofert 7 dostawców, łącznie z próbkami wydruku i przeprowadzeniem testów, firma ograniczyła wybór do dwóch modeli. I ostatecznie, po analizie kosztów i jakości wydruków, działania drukarek i możliwości w zakresie łączności, wybrała drukarki Markem-Imaje 9040 wraz z oprogramowaniem CoLOS do centralnego zarządzania urządzeniami. 
Przeczytaj więcej na temat rozwiązania w firmie Salamander.

 

Lasery Markem-Imaje w przemyśle kosmetycznym

Laser Markem-Imaje znakuje tubki z farbą do włosów.

Firma Comercial Frade z Meksyku, po wielu latach użytkowania drukarek atramentowych, zdecydowała się na wprowadzenie znakowania laserowego. Powodem zmiany technologii była poprawa trwałości nadruku na opakowaniach farb do włosów. "Dzięki tym nowym drukarkom mogliśmy zmienić miejsce kodowania z dołu opakowania na jego górną część. Ta część opakowania jest rzadziej trzymana w ręku, dzięki czemu oznakowanie jest bardziej trwałe. W rezultacie styliści mogą łatwiej identyfikować produkty" - wyjaśnia Dyrektor Generalny oddziału.

Firma jest bardzo zadowolona z wprowadzenia laserów Markem-Imaje. Po kilku latach użytkowania dostrzega bardzo dużą przewagę tej technologii - elastyczność, przejrzystość znakowania, zwiększenie produktywności i możliwość eliminacji błędu ludzkiego. Wysoka jakość urządzeń oraz profesjonalizm świadczonych usług przez lokalny oddział Markem-Imaje zaowocowała podpisaniem kolejnych kontraktów.
Więcej na temat aplikacji w Comercial Frade ...

Monitoring produktów farmaceutycznych

Dzięki oprogramowaniu Pharma Center, firmy Markem-Imaje dane są perfekcyjnie zabezpieczone.


Markem-Imaje korzystając ze swojego doświadczenia w przemyśle farmaceutycznym, wdrożyła w portugalskim oddziale
amerykańsiego giganta Schering Plough kompletne rozwiązanie znakowania i kodowania oraz zapewniła profesjonalne wsparcie techniczne.

Dzięki oprogramowaniu Pharma Center dane są perfekcyjnie zabezpieczone. Schering-Plough stosuje lasery 7031 do druku 3 linii tekstu na tubkach i innych opakowaniach.

“Rozwiązanie firmy Markem-Imaje spełnia każde nasze wymaganie.
Jej zespół zapewnił pełne techniczne wsparcie i pomoc, której potrzebowaliśmy, wyprzedzając nasze oczekiwania.”
Joao Santa Barbara, Kierownik, dział Inżynieryjny i Utrzymania Ruchu

Pełen opis >>

Znakowanie rur drukarką Markem-Imaje

Znakowanie rur drukarką 9232 Markem-Imaje

Znakowanie rur i przewodów termoplastycznych w Buxoplas

"Od momentu zainstalowania drukarek Markem-Imaje, czas przestoju został skrócony o 98%, umożliwiając nam pracę z pełną wydajnością , realizowanie zamówień na czas, ochronę naszej reputacji w biznesie".

To tylko część wypowiedzi dyrektora operacyjnego Buxoplas Manufacturing, brytyjskiego producenta wytłaczanych materiałów termoplastycznych. Firma musiała zmierzyć się z wieloma problemami jak zredukowanie ilości odpadów produkcyjnych powstałych w wyniku słabej jakości znakowania,  obniżenie kosztów utrzymania i zużycia materiałów eksploatacyjnych, a także zapewnienie wysokiej jakości znakowania na tworzywach o słabej przyczepności.

Buxoplas wybrał drukarki 9232 Markem-Imaje. Zwiększył wydajność, ograniczył koszty, podwyższył standardy w zakresie ochrony środowiska.
Pełny opis >>>