Coleman International z Brylantem Polskiej Gospodarki 2019

przez Joanna Kozdra

W 2020 roku Coleman International znalazł się w rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019. W bieżącym roku tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 3501 firm z siedzibą w Warszawie, których wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł. Firmy zostały wybrane spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw.

Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki prowadzony jest od 2008 roku. Przez dwanaście lat dokładnie analizowane są wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw. W rankingu prezentowane są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego. Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na tej podstawie stworzony został rankingi najcenniejszych firm w Polsce.

Liczne nagrody i wyróżnienia dla Coleman International

Od wielu lat Coleman International zdobywa nagrody i wyróżnienia w prestiżowych rankingach oraz konkursach, przyznawanych firmom, które swoją działalnością, wynikami, reputacją oraz wiarygodnością, wyróżniają się spośród innych.

Coleman International od 2011 roku jest wyróżniany Gazelą Biznesu. Gazele Biznesu są najstarszym i najbardziej popularnym zestawieniem małych i średnich firm, które na polskim rynku rozwijają się w najdynamiczniejszy sposób. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne grupy wydawniczej Bonnier i ma na celu promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Na rynku polskim, ranking przygotowywany jest od 2000 roku przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku.

/coleman international - nagrody - gazele biznesu.jpg

Wyróżnienie Gazelą Biznesu jest dla firmy prestiżem oraz doskonałą rekomendacją, mającą duże znaczenie w kontaktach handlowych, zarówno z dotychczasowymi, jak i nowymi kontrahentami. Gazela kojarzona jest z dobrą reputacją i wiarygodnością przedsiębiorstwa, które poprzez swój dynamiczny rozwój, doskonale radzi sobie w środowisku biznesowym, nawet mimo licznej konkurencji. Aby otrzymać tytuł, firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

Weryfikacją zgłoszonych przez firmę danych oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingowe, zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej. Eksperci weryfikują również przedsiębiorstwa, które zostały wyróżnione tytułem Gazeli w poprzednich latach. Dzięki tak precyzyjnej analizie rynku oraz funkcjonujących na nim przedsiębiorstw ranking Gazele Biznesu jest najbardziej prestiżowym i wyjątkowym, wyróżniając go spośród innych zestawień tego typu.

Wróć