Nowy atrament Markem-Imaje

przez admin

Nowy atrament na bazie alkoholu, przeznaczony szczególnie dla przemysłu spożywczego, a także szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG), takich jak kosmetyki, jest bardziej przyjazny, wygodny i tańszy w użytkowaniu, jednocześnie zapewniając doskonałą jakość kodu.

Produkty muszą być kodowane za pomocą zmiennych danych, takich jak data przydatności, numery partii, a czasem nawet składniki. Biorąc pod uwagę zdolność do znakowania większości powierzchni przy największych prędkościach, popularnym wyborem jest nadal drukowanie atramentowe (CIJ).

Jednak większość istniejących atramentów wykorzystywanych w drukarkach inkjet ma silny zapach, który może być problematyczny dla pracowników i czasami może zmienić sensoryczne postrzeganie zawartości znakowanych opakowań.

Oparty na alkoholu i praktycznie bezzapachowy atrament FB655 jest znacznie przyjemniejszy w użyciu dla operatorów. Kolejną zaletą dla producentów jest fakt, że zapach nie zmienia właściwości organoleptycznych produktów.

Co więcej, ma zalety finansowe i środowiskowe. Zużycie rozcieńczalnika przy zastosowaniu tego atramentu jest o 50% niższe niż w przypadku innych, bardziej tradycyjnie używanych atramentów.

I w przeciwieństwie do poprzedniej generacji tuszy na bazie alkoholu, ten nie wymaga instalacji układu przedmuchu głowicy ani stosowania sprężonego powietrza. Pod względem finansowym oszczędności są znaczące: brak inwestycji w akcesoria i brak dodatkowego zużycia energii w postaci sprężonego powietrza.  

I zgodnie z zasadami firmy Markem-Imaje dotyczącymi odpowiedzialnej produkcji i stosowania atramentów, ten materiał eksploatacyjny spełnia wszystkie obowiązujące przepisy i dyrektywy dotyczące opakowań, niezależnie od tego, czy są one wymagane czy tylko zalecane: REACH, GMP, HACCP, Wytyczne EuPIA, Rozporządzenie Szwajcarskie, Wytyczne Nestlé dotyczące farb do opakowań.

Wreszcie, jak można by się spodziewać po każdym tuszu Markem-Imaje, zapewnia doskonałą rozdzielczość kodu z bardzo wyraźnymi konturami i brakiem smug, niezależnie od materiału, na którym odbywa się znakowanie (opakowania kartonowe, wieczka aluminiowe, PET, PE lub PP, sztywne tworzywa sztuczne i niektóre metale). Może być również używany do drukowania łatwych do odczytania kodów Datamatrix lub QR. Atrament FB655 działa ze wszystkimi drukarkami inkjet Markem-Imaje.

„Nasz nowy atrament FB655 pomaga producentom spełniać normy dotyczące bezpieczeństwa żywności, zdrowia i ochrony środowiska, spełniając jednocześnie cele w zakresie wydajności i kontroli kosztów”, wyjaśnia Vincent Millot, menedżer marketingu produktu – materiały eksploatacyjne w Markem-Imaje.

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie zaprezentujemy Państwu nowy atrament Markem-Imaje.

Wróć