Solaris Laser dołącza do grupy Dover Corporation

przez admin

20 sierpnia 2020 r. Dover Corporation stała się właścicielem 100% akcji Spółki Solaris Laser S.A. Firma Solaris będzie kontynuować swoją działalność w dotychczasowej formie i sprzedawać produkty pod marką Solaris Laser, stanowiąc jednocześnie część grupy Markem-Imaje. Zrealizowana akwizycja umożliwi firmie Markem-Imaje korzystanie z technologii Spółki Solaris Laser.

Solaris uzyskało możliwość dystrybuowania produktów Markem-Imaje, innych niż laserowe, za pośrednictwem istniejącej sieci dystrybucyjnej Solaris. Budowane relacje firmy Solaris z dystrybutorami i klientami zostaną utrzymane. Działalność i usługi świadczone przez Solaris pozostaną niezmienione. Firma Solaris będzie nadal wytwarzać, sprzedawać, serwisować i wspierać urządzenia laserowe Solaris oferowane pod swoją marką, dbając o zachowanie ciągłości działalności wszystkich partnerów.

Solaris będzie koncentrować się na dostarczaniu innowacyjnych produktów oraz oferować najbardziej konkurencyjne rozwiązania laserowe na rynku.

 

Solaris Laser S.A. to producent innowacyjnych przemysłowych systemów laserowych przeznaczonych do ultraszybkiego znakowania i kodowania  na każdego rodzaju powierzchniach, występujących w przemyśle i technice opakowań.

Projektowane i wytwarzane przez Solaris urządzenia znajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba nanoszenia oznaczeń trwałych, o zmiennej treści oraz kodów z wydajnością do kilku tysięcy znaków na sekundę.  Znakowanie może odbywać się na powierzchniach metalowych, z tworzyw sztucznych, szkła, kartonu i wielu innych, również w ruchu i to przy prędkości linii sięgającej wielu metrów na sekundę.

Sztandarowy produkt Solaris to linia urządzeń e-SolarMark, które wyposażone są w różnego typu źródła promieniowania laserowego, w obudowach przeznaczonych do pracy w różnych warunkach produkcyjnych.
Urządzenia eMark są alternatywą dla tradycyjnych technik znakowania, ze względu na niskie koszty eksploatacji, bezobsługowość oraz konkurencyjną cenę.

Wróć